Знову проект податкових змін

14 декабря 2015 - Olena

ВРУ  на своэму сайті 11 грудня виставила проект Закону №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні" (далі – Проект), яким в новій редакції викладено Податковий кодекс України. Як і очікувалося, у ньому також враховано деякі зміни, запропоновані у ліберальному законопроекті  №3357 (так званому «проекті Южаніної»). 

Одразу зауважимо, що у загальному нова редакція ПКУ має набрати чинності з 01.04.2016 року. Проте є багато статей щодо різних податків та зборів, які запрацюють у новій редакції уже з 01.01.2016 року  (зокрема, усе, що стосується єдиного податку, частина нововведень з ПДВ, та більшість нововведень з ПДФО та військового збору).

ПДВ
Змін щодо ПДВ планують досить багато. Вже з нового року:
Ставки ПДВ становитимуть 0%, 7% та 20% згідно новою статтею 187 ПКУ та 188 ПКУ. Податківці матимуть право на проведення позапланової документальної перевірки суми бюджетного відшкодування за новими підставами, визначеними п. 193.9 ПКУ,
 в формулі розрахунку суми ПДВ, на яку платники ПДВ мають право зареєструвати ПН/РК у ЄРПН, з'явиться сума овердрафту, послуги від нерезидентів,поділятимуться на оподатковані за ставками 0%, 7%, 20% та неоподатковані ПДВ.

Податок на прибуток
Базова ставка  становитиме 18%. Авансові внески загалом скасовано, але з відтермінуванням (тимчасово на 2016 рік збережено). Повертається базовий квартальний період подання звітності з цього податку, а відтак – і щоквартальна сплата цього податку до бюджету.
Проте усі зміни в оподаткуванні податком на прибуток запрацюють з 01.04.2016 року. Однак оскільки платникам податку треба ще відзвітуватися та розрахуватися за податком на прибуток за 2015 рік, то Перехідними положеннями ПКУ встановлено спеціальний порядок такого розрахунку і звітування.

Єдиний податок
Нові норми щодо оподаткування єдиним податком запрацюють уже з 1 січня 2016 року! Замість 4-х груп буде лише три (групи "А", "В", "С"). Зміняться й умови перебування на спрощеній системі: зокрема, для юросіб спрощена система скасовується, їм доведеться перейти на загальну систему.
Не дуже весело й підприємцям, які потраплять до групи «В», адже їм протягом півроку доведеться або переходити на безготівкові розрахунки із покупцями, або придбавати РРО та подбати про їх переведення у фіскальний режим (у сервісному центрі) та взяття на облік в органі ДФС. 

ПДФО та військовий збір
Більша частина змін щодо ПДФО та військового збору набирає чинності з 01.01.2016 року.
Зокрема, базова ставка ПДФО становитиме 18%, розмір базової податкової соцпільги – 50% мінімальної зарплати станом на 01.01.2016 р., а базовий розмір застосування соцпільги – три такі мінімальні зарплати. Загалом новою редакцією ст. 161 ПКУ передбачено 4 види ставок ПДФО: 0%, 5%, 15% та 18%. 
Щодо єдиного соцвнеску ЄСВ проект нічо не вказує, бо він Податковим кодексом не регулюється. Мінфіном зміни декларуються і їх ми побачимо в іншому законопроекті. 

Незмінність податкового законодавства
Також проектом Закону передбачено, що протягом 3-х років після набрання чинності нової редакції ПКУ, тобто, до 01.04.2019 року, забороняється:
 збільшення переліку податків і зборів, їх платників, розміру ставок (за винятком ставок місцевих податків та зборів), прав контролюючих органів, переліку, підстав та строків проведення перевірок платників зменшення кількості та розміру податкових пільг, джерел сплати податкових зобов’язань чи погашення податкового боргу;
скорочення граничних строків подачі та сплати;
податків, розміру штрафів та пені;
розширення бази оподаткування;
запровадження нових видів відповідальності.
Тобто, на три роки декларується повна  незмінність податкового законодавства.
Законодавці залишили для себе шлях до внесення змін у ПКУ, але скористатися вони ним зможуть тільки у надзвичайному випадку.

 Проект - лише попередня версія змін до ПКУ; тобто, що Кабмін і Мінфін погодили, щоб виконати держбюджет на 2016 рік за погодженими із МВФ показниками. Остаточну версію, можливо, побачимо лише на останніх днях грудня 2015 року.

Added By Plugin From Parameter - 663230

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Рейтинг@Mail.ru

 

 

Get our toolbar!