Модель управління організацією на прикладі ВОМ

27 декабря 2013 - Zoro

Тут розглянемо конкретніший варіант застосування концепції Інфократії (Еволюції демократії) зокрема стосовно організації типу громадського об'єднання для прикладу Всеукраїнського об'єднання Майдан, далі ВОМ.

Після декількох років дослідження кризових явищ у колективному управлінні  різного рівня від держави до колективів концепція Інфократії була мною означена як єдина можлива  для уникнення криз. Інший варіант виходу це підвищення рівня освіти усіх, в першу чергу членів низових структур, але цей спосіб повільний і нестабільний його можна і треба застосовувати як додатковий. Часто питають чому класична модель демократії працювала всю історію людства а в останні десятиліття регресує. Відповідь дуже проста — ця модель жорстко прив'язана до мудрості суспільства як загальної маси ця загальна мудрість маси спірально але рухалась вверх. Однак останні десятиліття поставили структурні проблеми у цьому русі пов'язані з мас-медіа, підвищенням спеціалізації, суспільством споживання, анулювання генетичного відбору(йде навіть зворотній процес- генетично інтелектуальніші люди мінімально розмножуються бо обережні а рівень медицини дозволив неконтрольовано розмножуватись генетично слабкішим несвідомим суб'єктам які раніше вмирали від випадку чи голоду) ітп. Таким чином загальний інтелектуальний рух суспільства забезпечується відносно малою часткою суспільства а маса людей збільшується, отже за рахунок масової частини в загальному можливий регрес.

При управлінні організацією постають наступні проблеми при створенні колегіальних органів:

1. Підбір членів так щоб утворювався баланс впливів лобі-груп. Для ВОМу це три а можливо і більше партії, активісти майдану, активісти попередніх ГО, журналісти, інвестори і тп.

2. Закріплення в органах лідерства та ваги впливових особистостей. Цього неможливо уникати як хочуть деякі молоді активісти, адже у цьому суть лідерства та стимул до руху, але модель повинна сприйматись як справедлива. Наразі модель один член дорівнює один голос не сприймається лідерами, а колуарна модель, коли лідери беруть авторитарний відсоток впливу, неприйнятна громадськими лідерами. Протилежна чи похідна проблема це уникнення конфронтації з амбіційними невпливовими новими лідерами, котрі ще не перевірені в тривалих інтригах.

3. Боязнь ризику проникнення потенційних зрадників у  низові чи навіть у верхові колегіальні органи (особливо "алергічно" це в контексті Ющенка — коли за що боролись на то і напоролись).

4.Динамічна і неконфліктна зміна балансу впливів різних груп.

Ці проблеми ставлять бар'єр для розвитку процесів утворення колегіальних органів тому що не існує прийнятного всіма учасниками балансу впливів а значить і балансу участі кожної групи у процесі. На жаль часто якраз чесні учасники роздратовані інтригами поступово усуваються від управління. В звичайній моделі управління баланс впливів прив'язаний до балансу учасників але будь яка зміна учасників є конфліктом що стимулює проблеми.

Варіанти застосування моделі Еволюції демократії можуть бути різними але в будь-якому варіанті модель Інфократії дозволяє в значній мірі позбутись цих проблем.

Приклад реалізації моделі:

Усім членам об'єднання Майдан надається можливість поставити оцінку від 1 до 5  тим членам ради  яких вони хочуть оцінити(це можна зробити в електронному варіанті) оцінку можна ставити в розрізі декількох характеристик наприклад  чесність(довіра) та обізнаність(досвід).

В ідеалі при цьому за бажанням учасника запропонувати пройти тест на три блоки питань. При проходженні тесту вага голосу збільшується на результат тесту. Якщо тест не проходився то вага голосу дорівнює одиниці.

Після для контролю учаснику видається номер і він може перевірити чи правильно враховане голосування у загальному підсумку.

На підставі голосування  формується рейтинг по двох складових він нормалізується та заокруглюється від 1 до 20 це і є кількість голосів у члена ради. У майбутньому цей рейтинг використовується при прийнятті рішень радою. В залежності від типу питання можна використовувати лише рейтинг по довірі чи сумарний(якщо питання вимагає глибоких знань).

Таким чином ми бачимо що у значній мірі вирішуються всі зазначені проблеми:

1.Баланс впливів не пов'язаний напряму з кількістю учасників від певної групи бо має значення не кількість а вага учасника. Це дає легкий старт процесу узгодження початкового списку бо він не є критичний для відсотків впливів.

2.Поважні учасники мають стимул підтримати процес бо їхня вага очевидно буде великою (навіть негативна популярність додає деякий рейтинг). Разом з тим неформальні креативні лідери також отримують перспективу а саме головне вони втрачають стимул до розколу руху.

3.Небезпека проникнення зрадників нівелюється тим що їхня вага буде зменшуватись і навіть без виключення з руху вони не зможуть суттєво впливати на рух.

Загалом можна доповнити різні механізми контролю. Ускладнення не потрібно боятись бо в часовому проміжку це вилльється в спрощення. Структурна перевага тут у тому що ускладнення процесу на початковому етапі як правило веде до спрощення процесу загалом.

Проект alfalan готовий надати допомогу у формуванні і впровадженні системи рейтингу (рейтинги можуть надаватись в варіантах запитів різних об'єднань) як для ВОМу так і для будь-якого об'єднання. Пропонуємо рядовим учасникам реєструватись та зазначати підтримку проекту без залежності від підтримки лідерами (аже їх підтримка залежить від вашої масовості).

Окремо зазначимо що концепція Інфократія стратегічно вигідна будь-якій владі бо вона різко зменшує вагу будь-якого радикалізму і революційної помсти, адже більш інтелектуальні а значить люди менш схильні до радикалізму, а саме їх вага при голосуванні методом Інфократії збільшується.

— йде редакція---

 

 

 

 

 

 

 

Похожие статьи:

Закон и властьАктивістам суспільства

НовостиСимволично - погибшие за волю - "Небесная сотня"

НовостиЗащитники режима отрубывали головы и снимали скальпы

Закон и властьГеография погибших на майданах

Проект УкраинаТактика войны на юго-востоке

Книга проектаКнига проекта UA v0.1 (10%)

Added By Plugin From Parameter - 811454

Рейтинг: +1 Голосов: 1 2843 просмотра
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Рейтинг@Mail.ru

 

 

Get our toolbar!