Проблема випадковості вибору

1 декабря 2013 - Mamaj

стаття не повна — йде редакція...

 

Мене завжди цікавив момент вибору в критичних фазах. Очевидно, що, зазвичай, вибір не є одномоментний, однак часто (особливо у критичні моменти) доводиться робити швидкий вибір який часто є незворотній. Як правило, вибір розглядають як щось продиктоване стійкими життєвими стереотипами та сформованим інтелектом та характером. Так би мало бути. Однак  на практиці я дійшов до висновку, що часто вибір продиктований наявною ситуацією, яка в силу критичного часу хаотично накладається на наявні стереотипи поведінки. Часто вибирається просто найпримітивніший стереотип. Вибір "неправильного" простого стереотипу часто продиктований відсутністю правильних простих стереотипів. Тобто наприклад силовик стає на "бік зла" випадково, просто тому що йому не сформували правильний простий стереотип поведінки. Звичайно у кожного є правильні складні стереотипи (ну для прикладу християнська мораль) але на складні стереотипи нема часу або "ентузіазму думки". В подальшому утворюється замкнуте коло — точніше спіраль вниз з якої рідко хто може вибратись живим(див. історії диктаторів).

Added By Plugin From Parameter - 663264

Рейтинг: +1 Голосов: 1 1961 просмотр
Комментарии (2)
Андрей # 6 октября 2014 в 14:05 0
На самом деле выбор в критических ситуациях НЕ является случайным. По законам психологии происходит следующее: сознание не успевает сформировать "правильный" стереотип поведения, поэтому выбор делается напрямую подсознанием, а оно, как известно, врать не умеет. Т.е. можно даже сказать, что в такие моменты человек выбирает "душой"
Марина # 24 октября 2014 в 16:42 0
Если выбор делается подсознанием и быстро, то потом сознанию не так-то просто понять, правильным или неправильным был этот выбор.

Рейтинг@Mail.ru

 

 

Get our toolbar!